logo
Copyright Qode Interactive 2016

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Technologia produkcji

Wszystkie nasze domki drewniane tworzymy w technologii „pióra i wpustu”, która łączy w sobie wiele zalet. Balik posiada specjalnie frezowane końce, tak by zapewniły one doskonałą termikę i szczelność domku. Co daje lepsza termika? … W domku latem jest chłodniej, zaś zimą cieplej, co znacznie obniża koszty eksploatacji oraz wydłuża żywotność domku. Kolejnym atutem zastosowania najnowszej technologii produkcji jest zwiększona wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, ściany są solidne, elementy drewniane dachu i podłogi ściśle do siebie przylegają, świadcząc o najwyższej jakości wykonania. Domek jest bardzo solidny, gdyż nie posiada on osobnej ramy, szkieletu (tak jak jest to w przypadku budowy domku w przestarzałej technologii szkieletowej), tutaj „kręgosłup” domku tworzą ściany będące podstawą konstrukcji. Jak wiadomo domek składa się z drewnianych balików, których miejsce jest ściśle określone i dokładnie opisane w rysunkach technicznych. Tutaj nie ma miejsca na niedoróbki!!! Wszystko pasuje doskonale, drewno jest najwyższej jakości, nasz domek prezentuje się rewelacyjnie.

Gatunek drzewa, z jakiego tworzone są domki, to niewątpliwie kluczowy element. Od gatunku zależy bowiem nie tylko estetyka domku, ale także jego trwałość, niezawodność, a co za tym idzie- bezpieczeństwo osób, które w takim domku mają zamieszkać. Rozumiejąc to doskonale i stawiając sobie za priorytet bezpieczeństwo naszych klientów, my stosujemy wyłącznie najwyższą jakość drzewa. Fundamentem większości wykonywanych przez nas prac jest świerk syberyjski. Dlaczego właśnie on? Ponieważ warunki w jakich wyrasta sprawiają, że ma o wiele lepsze właściwości, niż na przykład zwykły świerk, który doskonale znamy z własnego podwórka. Tam, skąd pochodzi, czyli na Syberii, jest najważniejszym gatunkiem. Dzięki zimnemu klimatowi, jego wzrost jest powolny, co jednak należy uznać za plus, gdyż właśnie dzięki temu jest po prostu twardszy.

W budownictwie stosuje się również nieco młodszą niż modrzew czy jodłę, sosnę. I tutaj drzewo może być nieco młodsze, bo już osiemdziesięcioletnia sosna sprawdza się doskonale. Z jednej strony drewno pochodzące z sosny jest niezwykle miękkie, przez co łatwo poddaje się obróbce. Z drugiej jednak strony jest niezwykle wytrzymałe a do tego bardzo sprężyste.

Stawiając domki drewniane, trzeba być w pełni świadomym tego, że od właściwego wyboru drewna w dużej mierze uzależniony jest sukces całej inwestycji. Sukces, czyli trwałość, niezawodność oraz estetyka postawionego domku.

Oczywiście kluczowa jest tutaj jakość drewna, która musi być zachowana bez względu na to, czy drewno zostanie później osłonięte w całości, jak ma to miejsce w przypadku konstrukcji domów szkieletowych, czy pozostanie warstwą wierzchnią. Wybierając drewno my zawsze stawiamy na drewno pierwszej klasy. Wybieramy jedynie drewno czterostronnie strugane, które posiada sfazowane krawędzie, co przekłada się na estetykę oraz praktyczność. Poza tym w naszych materiałach nie znajdą Państwo drewna, którego wilgoć przekroczyłaby 19%. Jeśli chodzi o jakość – nie idziemy na kompromisy. Drewno musi być idealne. Abyśmy je wybrali, musi być wolne od jakichkolwiek śladów obecności grzybów, pleśni a także owadów.